You are here: Start Formacja Zasady Znaki Służby Liturgicznej

LSO Diecezja Gliwicka

Nowości w serwisie

Znaki Służby Liturgicznej

Share


dla mlodziezylektorzy1Od kilku lat dostępne są w sprzedaży specjalne znaki Służby Liturgicznej, zatwierdzone przez Podkomisję ds. Służby Liturgicznej działająca przy Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów,

Znaki te pokazują zarówno zróżnicowanie co do rodzaju pełnionej funkcji, jak też wskazują na zakres odpowiedzialności, jaka została powierzona danej osobie. Są to znaki odnoszące się zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych oraz uwzględniające męską i żeńską służbę liturgiczną. Znaki te zostały zamieszczone w Dodatku do "Obrzędów błogosławieństw służby liturgicznej". Dokument ten zostały zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski na 356. Zebraniu Plenarnym w Przemyślu w dniach 14-15 października 2011 roku i od tej pory jest obowiązującą normą w formacji grup Służby Liturgicznej.

Sprzedaż znaków prowadzi Wydawnictwo Światło-Życie (zobacz) oraz Wydawnictwo Hlondianum (zobacz). Bardzo prosimy duszpasterzy LSO, by przy przyjmowaniu nowych ministrantów, przy promocjach lektorskich lub innych promocjach stosować tylko te znaki, jako oficjalne i ogólnopolskie.

znaki